היסטורית אליפות ליגת ההיאבקות הישראלית

חגורת האליפות של ליגת ההיאבקות הישראלית, הפרס המוזהב והיוקרתי שכל מתאבק בליגה חולם עליו, אך לא רבים זכו להחזיק בו. למעשה, משנת 2013 היו בסך הכל ארבעה אלופים. אבל איך הכל התחיל?

ב-8 למאי 2013, התקיים המופע הראשון של ליגת ההיאבקות הישראלית, הקרב המרכזי שבא במטרה להכריע מי יהיה האלוף ההיסטורי הראשון של ליגת ההיאבקות הישראלית היה קרב הדחות מרובה משתתפים וכלל חמישה עשר מתאבקים, מתאבק שנזרק מהזירה מעל החבל השלישי ושתי רגליו נגעו בקרקע, מודח מהקרב. השניים האחרונים שנשארים בזירה ממשיכים מיד לקרב שיכול להסתיים בהכנעה או ספירה ל3.
מיד לאחר צלצול הפעמון, בזה אחר זה הודחו מתאבקים מן הקרב, כאשר לבסוף נשארו שניים – האייסמן והנמר השחור

אליפות ליגת ההיאבקות הישראלית.
המופע הראשון - קרב הבאטל רויאל הראשון על אליפות ליגת ההיאבקות הישראלית. צילום: אלון לוין

לאחר קרב מותח בין השניים, האייסמן הצליח להטיח את הנמר השחור בזירה עם ה"אייסברייקר", הצמיד את כתפיו למזרן לספירת ה-3 וברגע היסטורי הוכתר כאלוף הראשון של ליגת ההיאבקות הישראלית.

האלוף הראשון - בן "האייסמן" רוזין. צילום: אלון לוין

האלוף הראשון - בן "האייסמן" רוזין

08.05.13-17.08.15 - 831 ימים

האייסמן, אולי אחד המתאבקים הפחות אהובים על הקהל, הצליח לשמור על האליפות במשך 831 ימים. במהלך תקופה זו, שלט האייסמן בליגה ביד רמה תוך שהוא מביס את יריביו. במופע השני ניצח האייסמן את הנמר השחור, שקיבל הזדמנות נוספת להתמודד על האליפות, לאחר שדה סטייל, שהודיע על פרישתו מן הזירה בעקבות פציעה, תקף את הנמר השחור עם הקביים איתם הגיע לזירה. "האמריקן אולסטאר" קן קרביס היה המתאבק הבא לאתגר את האלוף כשנבחר ברוב קולותכים בסקר אינטראקטיבי הראשון שנערך באתר הליגה. במופע השלישי, המתאבק הצעיר והמוכשר ניסה את כל שיכל, אך האייסמן לבסוף יצא עם ידו על העליונה. לאחר שניצח הנמר הלבן בטורניר ארוך ומפרך במופע השלישי, הגיע תורו להתמודד על האליפות מול האייסמן, אך במופע הרביעי ניצח האייסמן את הנמר הלבן ונשאר עומד איתן למול מתמודדיו.

במופע הרביעי של הליגה "הזאב הבודד" מקס האבוק ו-"האמריקן אולסטאר" קן קרביס ניצחו את הקנדי קראשרס בקרב הטוענים לאליפות ובכך הרוויחו את מקומם בקרב האליפות במופע החמישי בקרב משולש מול האייסמן. בקרב צמוד ומותח בו כולם בקהל היו בטוחים כי האייסמן יאבד את אליפותו, הצליח האייסמן לגנוב את הניצחון כשניצל את רגע כשהצמיד את קרביס רגע לאחר שמקס האבוק הצליח לפגוע בקרביס עם ה"האבוק דרייבר".

האלוף השני - "הזאב הבודד" מקס האבוק

17.08.2015 - 25.04.2016 - 252 ימים

עד לרגע זכייתו בתואר, נחשב מקס האבוק לאנדרדוג של הליגה, אף אחד לא חשב שמקס האבוק, שנחשב מתאבק טרי וחסר ניסיון, יצליח בכלל להיכנס לתמונת האליפות.

אל קרב האליפות במופע השישי של הליגה שנערך ב- 17 לאוגוסט 2015, הגיע מקס עם מספר הפסדים ואפס הצמדות לניצחון. את הניצחון היחיד שלו במופעי הליגה, חלק האבוק עם חברו קן קרביס בקרב זוגות, לאחר שקרביס הצמיד את שי קראשר. הניצחון הכניס את שניהם אל קרב האליפות המשולש במופע החמישי.
בקרב המשולש, מקס האבוק שוב סיים כשידו על התחתונה, הוא אמנם לא הוצמד, אך האייסמן הצליח לגנוב מידיו את הניצחון בשניות האחרונות. אך לשמחתו של האבוק, העובדה שהוא לא הוצמד בזירה גרמה להנהלת הליגה לתת לו הזדמנות נוספת להילחם על התואר הנכסף במופע השישי של הליגה.

המופע השישי שהתקיים ב 17 לאוגוסט 2015, נפתח במעמד חתימת החוזה בין האלוף המכהן ובין הטוען לכתר, חתימת החוזה שיצאה מכלל שליטה, הובילה לכך שהאייסמן, האלוף הבלתי מנוצח, הטיח את מקס האבוק בשולחן וסדק את צלעותיו.
מאוחר יותר, האבוק יצא אל הקרב כשהוא פצוע וחבוש אך חדור מוטיבציה ורוח לחימה. לאורך כל הקרב הקהל כולו לא הפסיק לעודד את האבוק, שהוטח שוב ושוב ע"י האייסמן על גבו הפצוע. ברגעיו האחרונים של הקרב, שופט הקרב נפגע ונפל אל הרצפה. האייסמן לא המתין, ניצל את ההזדמנות והסיר את אחת מכריות פינת הזירה וחשף את הברזל הקטלני של הזירה. האייסמן לא תיאר לעצמו שזאת תהיה הטעות שתעלה לו באליפות כשהצליח האבוק לזרוק את האייסמן על הברזל החשוף ולעשות את הבלתי ייאמן, להביס את האייסמן ולזכות באליפות הנחשקת.
הקהל כולו נעמד על רגליו והריע לאלוף החדש מקס האבוק שמצידו עדיין התקשה להאמין שהצליח גם להשיג את ניצחונו הראשון בליגה ויותר חשוב, להגשים את החלום ולזכות בחגורת האליפות לתשואות הקהל.

האלוף השני - "הזאב הבודד" מקס האבוק. צילום: אלון לוין
האבוק עם הקהל. צילום: אלון לוין

האבוק סימן את סוף עידן האייסמן והפך למתאבק האהוד והפופולרי ביותר בליגה. הגנתו הראשונה של האבוק על האליפות התרחשה במופע השביעי של הליגה כשפגש את האייסמן בקרב חוזר, אך הפעם – בקרב שולחן הראשון בהיסטורית הליגה.
לאחר שבועות של מתח, נכנסו השניים אל הזירה לקרב המכריע כשבסופו, הטיח האבוק את האייסמן על השולחן שלהפתעת כולם – לא נשבר. האבוק המשיך להטיח את האייסמן על השולחן העיקש שסירב להישבר עד שהאייסמן איבד את הכרתו והקרב הוכרע לטובת האבוק.

במופע השמיני ציפה להאבוק אתגר קשה במיוחד כשאותגר ע"י המתאבק הותיק וחבר היכל התהילה של ליגת ההיאבקות הישראלית, שרון "הבריון" פלטי, שניצח בקרב הטוענים לכתר במופע השביעי. הסגנונות השונים התנגשו בזירה בקרב טעון ופיסי במיוחד אך לסופו של הקרב אף אחד לא ציפה. האייסמן שאושפז ונעלמו עקבותיו לאחר המופע השביעי הגיח מן הקהל כשהוא מצויד בכיסא והחל לחבוט בכל מי שנקלע לדרכו, ממשתתפי הקרב, לשופטים ולצוות הליגה. הקרב נגמר ללא הכרעה כשהאייסמן עומד בזירה בעודו אוחז באליפות.

לאחר מעשיו של האייסמן במופע השמיני, שרון "הבריון" פלטי טען שמעולם לא הפסיד להאבוק ודרש קרב חוזר על האליפות. עם זאת, האייסמן טען גם הוא שמעולם לא הפסיד בקרב השולחן והפסקת הקרב נעשתה ללא הסכמתו. מנכ"ל הליגה, מר איתן לוי, קבע כי במופע התשיעי יגן מקס האבוק על האליפות בקרב משולש ללא חוקים נגד האייסמן ופלטי.

הקרב החל עם החלפת מהלומות בין כל השלושה אך לפתע היה נדמה כי האייסמן ופלטי משתפים יחד פעולה כנגד האלוף. הברית הקצרה לא החזיקה הרבה זמן כשפלטי תקף את האייסמן וניסה להצמידו. במהלך הקרב האייסמן שלף מתחת לזירה את אותו השולחן מהמופע השביעי והבטיח לשבור את האבוק על השולחן. התוכנית של האייסמן לפגוע בהאבוק, שוב לא עבדה, והאייסמן הוטח בעצמו על השולחן ע"י האבוק, שהצליח מיד לאחר מכן לפגוע בפלטי עם ה"האבוק דרייבר", לנצח בקרב ולשמור על האליפות מסביב למותניו.

IWL9 (43)
האבוק שובר את האייסמן על שולחן. צילום: אלון לוין

האלוף השלישי - הנמר השחור

25.04.2016 - 08.10.2017 - 531 ימים

עד רגעי הסיום של המופע העשירי שהתקיים ב-25 לאפריל 2016, צמד הנמרים היו אולי המתאבקים הפופולריים ביותר בליגה. תמיד שמרו אחד על השני, אהבו את הקהל והקהל אהב אותם בחזרה.

כאשר נקבע קרב האליפות למופע העשירי, מקס האבוק נגד הנמר השחור, נדמה היה שהתחילו להיווצר סדקים בחברות האיתנה של השניים. צמד הנמרים נפגשו במופע התשיעי בקרב הטוענים לכתר, כאשר בפעם הראשונה הם נלחמו אחד נגד השני. לאחר נצחונו של הנמר השחור ועלייתו לקרב האליפות נגד מקס האבוק, החל הנמר הלבן לסבול מהתקפי קנאה וסרב לשהות בקרבת חברו.

34
האלוף השלישי - הנמר השחור. צילום: אלון לוין

בקרב האליפות, נפגשו כאמור מקס האבוק והנמר השחור. קרב אליפות שלראשונה התנהל ממקום של כבוד ההדדי והערכה עצומה בין איש לרעהו. הקרב היה צמוד ומותח במיוחד כשהקהל חלוק באהדו אל שני המתאבקים, אך שופט הקרב, גיא, שעמד במקום הלא נכון בזמן הלא נכון, נפגע מהנמר השחור ונזרק אל מחוץ לזירה.

הנמר הלבן הגיח מחדר ההלבשה, תפס את חגורת האליפות, נכנס לזירה, הקהל היה בטוח שכוונתו לפגוע בנמר השחור, ולרגע נראה שהחברות בינם הגיעה לסיומה. אך הכל היה תרגיל מחוכם. הנמר הלבן הגיש לנמר השחור את חגורת האליפות וזה לא בזבז זמן נוסף, הסתובב לכיוונו של מקס האבוק והטיח את האליפות בפניו!
הנמר השחור ניגש מיד להצמיד את האבוק בזמן שהנמר הלבן הכניס את השופט לזירה כדי שיבצע את ספירת הניצחון לנוכח הקהל הנבגד וההמום ממעשיהם של הנמרים, שהפכו בן לילה למתאבקים המתועבים ביותר בליגה.

האלוף לשעבר מקס האבוק לא נח עד אשר קיבל את זכותו להתמודד בקרב חוזר על האליפות במופע ה-12 של הליגה. בקרב אכזרי במיוחד שנקבע ללא חוקים, הצליח הנמר השחור להגן על תארו עם עזרה לא צפויה מצידו של חברו הטוב של מקס האבוק, קן קרביס, שבגד בו, הכה בו מתחת לחגורה והניח לנמר השחור לנצח.

אל המופע ה-13 של הליגה הגיע הטוען לכתר החדש, אהוד הקהל – שי קראשר. שי זכה בקרב ראמבל ההדחות במופע ה-12 חרף כל הסיכויים וניסיונותיו של הנמר השחור לסכל את ניצחונו.
לרגע היה נדמה ששי הולך לזכות באליפות, אך הנמר הלבן וסייקו די הגיעו אל הזירה להפריע. מיד אחריהם הגיעו קנדי בולדר ויוסי "השור" לעזרת חברם וקטטה המונית פרצה ברחבי האולם. לאחר שהנמר השחור קפץ מן החבלים ישירות אל תוך ה-SKO של שי, הקהל היה בטוח שהערב יחגגו עם אלוף חדש, אך ברגע האחרון, הצליח הנמר הלבן למשוך את השופט אל מחוץ לזירה. הקרב הסתיים לאחר שהנמר הלבן ירק תמיסה חומצית לתוך עיניו של שי, מה שאפשר לנמר השחור לנצח בקרב ולשמור על האליפות.

הנמרים ביחד עם סייקו די, המשיכו להשליט טרור ואימה בליגה אך למתמודד במופע ה-14 הם לא ציפו. המתאבק הבין לאומי, כוכב אימפקט לשעבר וכוכב NXT כיום, רובי אי, הגיע כל הדרך מניו ג'רסי, ארה"ב, אל ליגת ההיאבקות הישראלית לאתגר את הנמר השחור לקרב על אליפות הליגה.
רובי הצליח לגבור על כל המכשולים והתכסיסים של הנמר השחור, להעיף את הנמר הלבן ואת סייקו די שניסו להתערב בקרב, אך לא היה מוכן לפגוש את אליפות הליגה מקרוב, כשהוטחה בפניו ע"י הנמר השחור שהצליח שוב, לשמור על האליפות סביב למותניו.

הנמרים עם האליפות. צילום: אלון לוין
הנמרים חוגגים את ניצחונים במופע ה-15. צילום: אלון לוין

לאחר חודשים ארוכים בהם הקנדי קראשרס החלימו מהתקיפה האכזרית של הנמרים וסייקו די במופע ה-13, חזרו הקראשרס אל המופע ה-15 ובו התמודדו מול הנמרים בקרב זוגות בו מונחת אליפות הליגה על הכף כאשר אם הקנדי קראשרס מנצחים, שי קראשר יוכתר כאלוף הליגה.
הקרב החל מיד עם צלצול הפעמון והתפרש גם אל איזור הקהל. לאחר מאבק ממושך, הצליח שי קראשר לפגוע עם ה-SKO בנמר השחור ולהצמידו ל-3!
חגיגות החלו באולם עם ניצחונם של הקנדי קראשרס אך במהרה החגיגות הפכו לתסכול רב. שופט הקרב, גיא, ספר ל-3 למרות שרגלו של הנמר השחור הייתה מונחת על החבל התחתון, מה שמבטל ספירת הצמדה. מנכ"ל הליגה, מר איתן לוי, הורה להתחיל את הקרב מחדש בעוד הקהל הזועף שורק קריאות בוז ושוב, הצליחו הנמרים לחמוק שוב עם האליפות בידם.

האלוף הרביעי - ריקסון

האלוף הנוכחי, 08.10.17

המופע ה-16 של הליגה הביא איתו את טורניר "משישה יוצא אחד" הראשון של הליגה. במהלך הערב התקיימו חמש קרבות העפלה בין מתאבקי הליגה. המנצחים התקדמו אל הקרב המרכזי של הערב – קרב הדחות משושה ביחד עם הנמר השחור על אליפות הליגה.

אל הקרב המרכזי העפילו האייסמן, ריקסון, הדר הורביץ, שי קראשר, הנמר הלבן ואלוף הליגה, הנמר השחור. לתדהמת הקהל, המודח הראשון של הקרב היה לא אחר מאשר אלוף הליגה, הנמר השחור, שהוצמד ע"י ריקסון. הקהל, שטרם עיכל את הדחתו של השחור, נדהם שוב כשפייבוריט הקרב, שי קראשר הודח שני מן הקרב ע"י הנמר הלבן. האייסמן והנמר הלבן החלו לשלב כוחות תוך שהם שולטים בקרב על ריקסון ומדיחים יחדיו את הורביץ. כשהכל היה נראה אבוד, הצליח ריקסון להעיף את האייסמן מהזירה ולתפוס את הנמר הלבן, שקפץ מן החבלים, ישר לתוך הקודברייקר ולהצמידו לשלוש. דקות ארוכות של מתח נמשכו בין האייסמן השנוא לריקסון, שהפך לאהוד הקהל. ברגע אחד של חוסר ריכוז, ניצל ריקסון את המצב, פגע באייסמן עם הקודברייקרו והצמידו לשלוש. ריקסון, שהגיע כאנדרדוג לקרב, הפך לאלוף ליגת ההיאבקות הישראלית הרביעי לנוכח הקהל השואג והמאושר מהכתרת האלוף החדש והראוי. יחד עם הקהל, יצאו מתאבקי הליגה לברך ולחגוג את ניצחונו של ריקסון וסיום שלטון הנמרים בליגה.

האלוף הרביעי - ריקסון. צילום: אלון לוין
ריקסון מנצח עם הקודברייקר. צילום: אלון לוין

חגיגות הזכיה של ריקסון לא המשיכו זמן רב עד שהנמרים שידלו את ריקסון לשים את אליפותו על הכף במופע ה-17 מול המפלצת האימתנית, סייקו די. הנמרים טענו שריקסון לא הצמיד את סייקו במופע ה-16 בקרב העפלה, אלא ניצח בספירת חוץ ולכן דרשו שהפעם הקרב יהיה קרב רצועה, בו שני המתמודדים מחוברים ברצועה ולא יכולים לברוח אחד מן השני.
ריקסון הגיע שוב אל קרב האליפות כשהוא האנדרדוג מול המפלצת המנשאת לגובה שני מטרים, אך נחישותו האין סופית הובילה אותו שוב לניצחון לאחר שהצליח לקשור את סייקו די עם הרצועה ולפגוע בו עם הקודברייקר.

לאחר הפסדו של סייקו די, הנמר השחור החליט שהגיע זמנו ודרש את קרב האליפות החוזר לו הוא זכאי במופע ה-18 של הליגה. התכססים והתחבולות של הנמר השחור הפעם לא עזרו לו, לאחר קרב ארוך ומפרך, הכריע ריקסון באופן סופי את הנמר השחור עם הקודברייקר לתשואות הקהל.

ריקסון שביסס את מעמדו כאלוף לגיטימי ומוערך בקרב המתאבקים והקהל, ניצב במופע ה-19 מול אתגר חדש. בתחילתו של הערב נערך קרב משולש על ההזדמנות להתמודד על האליפות מול ריקסון בקרב המרכזי של הערב. כל המתאבקים הגרילו מספרים, אותם בחרו שלושה אוהדים מבלי לדעת אילו מתאבקים הגרילו את אותם מספרים. בקרב התמודדו הנמר הלבן, "האמריקן אולסטאר" קן קרביס וחברו הטוב של ריקסון, טל בר-און. המאבק בין השלושה הסתיים כשטל בר-און הצליח להצמיד את קרביס ובכך – להתמודד בהמשך הערב מול חברו הטוב על האליפות.

הקרב המרכזי של הערב הגיע, טל וריקסון ניצבים בזירה, הפעם כיריבים ולא כשותפים. טל שלף את כל מה שיכל, אך לבסוף, הצליח לגלגל ריקסון את טל להצמדה ל-3 ולשמור על האליפות. הקרב הסתיים בלחיצת ידיים של החברים הטובים, אך שניה לאחר מכן, תקף טל את ריקסון באכזריות לנגד עיני הקהל המופתע. טל יצא מן האולם כשברקע קריאות בוז צורמות לנוכח מעשיו.

ריקסון מנצח במופע ה-19. צילום: אלון לוין
עדיין האלוף, ריקסון. צילום: אלון לוין

החברות החזקה שהייתה בין ריקסון וטל בר-און נגמרה במופע ה-19, מאז ניסה ריקסון להבין מה היו מנעיו של טל, אך טל נעלם. ריקסון ידע שהדבר היחיד שיגרום לטל להגיע, הוא לקבוע קרב אליפות נוסף בין השניים במופע ה-20 וכך היה.

ריקסון יצא אל הזירה במופע ה-20 וביקש להבין, מדוע טל עשה את שעשה. טל יצא אחריו, דחף את ריקסון לרצפה ואמר לו שאין מקום בליגה הזאת לאלוף חלש כמותו ושהערב ישנה את המצב.
באחד מן הקרבות הטעונים והברוטלים שהיו בליגה, ריקסון הוכיח שוב את עליונותו כשהצליח להגן שוב על האליפות כשהביס של את טל בקרב.

סגור